Nowy numer 32/2020 Archiwum

Chór chłopięcy zaprasza na koncert

Miłośnicy muzyki będą mieli okazję wysłuchać koncertu chóru Pueri Cantores Lublinenses, na który zapraszamy do sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie

W niedzielę 24 listopada o godz. 19.00 w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie (ul. Bursztynowa 20) z Koncertem ku czci św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej, wystąpi archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses.

WYSTĄPIĄ:

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski
dyrygent –  ks. Attila Adam Honti,
organy – Małgorzata Skwarzyńska,
kotły – Adam Augustowski,
trąbka – Grzegorz Hordyjewicz,
emisja głosu – Anna Barska, Natalia Skipor.

Pomysł założenia takiego chóru miał obecny derygent, gdy był jeszcze klerykiem. Miał sprecyzowane zainteresowania i plany duszpasterskie. Pomagał mu przy tym wyjątkowy słuch muzyczny i chęć zrobienia czegoś nowego.

Pomysł wyjawił arcybiskupowi, a ten dał mu czas na jego doszlifowanie.

- W wigilię Zesłania Ducha Świętego mija rok od momentu, gdy abp Stanisław Budzik dekretem powołał do istnienia chór „Pueri Cantores Lublinenses” - mówi ks. Attila Honti, jego dyrygent i pomysłodawca.

- Wykonujemy repertuar muzyki chóralnej po łacinie i po polsku. Są to utwory Pergolesiego, Gounoda, części stałe Mszy św. Angażujemy do chóru chłopców z całego Lublina, nie jesteśmy chórem parafialnym, ale diecezjalnym - wyjaśnia dyrygent.

Znaleźć chętnych do śpiewania chłopców w kilkusettysięcznym mieście to nie problem. Ale jak znaleźć chłopców potrafiących dobrze śpiewać i z potencjałem? Trzeba zrobić przesłuchanie. Tak też zrobił ksiądz dyrygent i od 2015 roku chór cieszy się ogromną popularnością i renomą, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama