Nowy numer 04/2020 Archiwum

W Lublinie powstanie największy cmentarz po wschodniej stronie Wisły

Będzie jeszcze większy niż nekropolia na Majdanku, która obecnie jest największym cmentarzem we wschodniej Polsce.

Nowy cmentarz ma powstać na Sławinie w okolicach ul. Bohaterów Września.

Jego powstanie jest konieczne, ponieważ cmentarz na Majdanku jest w prawie wypełniony. Urząd Miasta upublicznił projekt zagospodarowania terenu, na którym ma powstać cmentarz.

Nowa nekropolia ma obejmować teren 50 ha. W jakim terminie zostanie oddana do użytku, tego jeszcze dokładnie nie wiadomo. Prawdopodobnie w 2021 r. rozpocznie się projektowanie cmentarza. W planach jest także budowa spopielarni zwłok na tym terenie. 

Do 30 grudnia br. mieszkańcy Lublina mogą zgłaszać uwagi do projektu planu zagospodarowania terenu wyznaczonego pod cmentarz. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama