Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Z tęsknoty zapisanej w sercu

W uroczystość Chrystusa Króla abp Stanisław Budzik poświęcił kościół św. Barbary w Łęcznej.

Do tego wydarzenia, które odbyło się w 30. rocznicę erygowania parafii, wierni przygotowywali się przez udział w misjach parafialnych. Proboszcz parafii ks. Andrzej Lupa dziękował wszystkim, którzy przez minione lata budowali kościół nie tylko materialnie, ale także tworzyli wspólnotę ludzi wierzących, świadcząc na co dzień o swoim przywiązaniu do Boga i Kościoła.

− W akcie poświęcenia kościoła oddajemy Bogu wspólne dzieło: budynek wzniesiony staraniem ludzi i wypełniony zanoszoną w nim przez lata modlitwą parafian. Przez ręce pasterza naszej archidiecezji oddajemy świątynię Bogu do dyspozycji Kościoła powszechnego. Po konsekracji świątynia jest nie tylko znakiem gromadzenia się w nim wspólnoty parafialnej, ale też znakiem obecności Kościoła rozsianego na całym świecie − mówi ks. Lupa.

Zwracając się do wiernych, abp Stanisław Budzik przywołał postać Salomona, który wznosząc świątynię w Jerozolimie, zdawał sobie sprawę, że Bóg nie może zamieszkać w świątyni ręką ludzką uczynionej, ale może zamieszkać w ludzkim sercu.

− Jezus, Bóg żywy, przyjął widzialną postać, przyszedł do nas jako człowiek i umarł za nas, w ten sposób dokonując odkupienia. Nie zostawił nas jednak. Pozostawił nam siebie w Eucharystii, która także w tej parafii sprawowana jest od 30 lat − mówił abp Stanisław. Podkreślał także, że w każdym ludzkim sercu zapisana jest tęsknota za tym, co nadprzyrodzone, co boskie, dlatego ludzie na całym świecie wznoszą świątynie jako miejsce zamieszkania Boga. Czynią tak i buddyści, i muzułmanie, ale tylko w kościele katolickim mieszka prawdziwy Bóg.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama