Nowy numer 22/2020 Archiwum

Marcin Zieliński jednym z tegorocznych gości Nocy Chwały

Znany charyzmatyk weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Chrześcijański Sylwester i poprzedzający go Weekend Chwały.

Już po raz jedenasty Instytut Ewangelizacji Świata ICPE Misja Polska organizuje w Lublinie wydarzenie Chrześcijański Sylwester – Noc Chwały.

– To czas szczególnego świętowania obecności Jezusa pośród nas – mówią organizatorzy. – To moment jednoczący chrześcijan ze wspólnot z Polski i Europy. Dla wielu z nas jest to noc przełomów, nowego doświadczenia Boga – akcentują. 

Tegoroczna Noc Chwały będzie spotkaniem wielu wspólnot, z których każda ma do opowiedzenia swoją niepowtarzalną  historię, mnóstwo cennych doświadczeń, nietuzinkowych pomysłów i pasji, którymi może się  dzielić z innymi, inspirować i motywować do działania.

Podobnie jak w minionych latach, Sylwester zostanie poprzedzony Weekendową Szkołą Chwały. – To czas trzech dni i jednej nocy, w czasie których doświadczymy jedności, mocy, chwały i znakomitej atmosfery – mówi dr Anna Saj, współorganizator wydarzenia. − Będą wykłady, uwielbienie, warsztaty i panele dyskusyjne. To doskonała okazja do poszerzenia horyzontów i zbudowania nowych relacji.

Każdego roku Noc Chwały to wydarzenie, które ma budować jedność w Kościele. – Dlatego tym razem chcieliśmy właśnie bardzo mocno się na tym skupić i postanowiliśmy zrzeszyć jak najwięcej środowisk chrześcijańskich z całej Polski – podkreśla Serafin Saj z Armii Dzieci, która do tej pory była jedynym posługującym na imprezie zespołem uwielbieniowym. – Jako wspólnota tym razem skupimy się na tym, co robimy najlepiej, czyli na posłudze dla dzieci, natomiast do posługi dla dorosłych zaprosiliśmy inne zespoły, m.in. PAW czy Projekt Przebudzenie.

W czasie poprzedzającym samą noc sylwestrową odbędzie się trzydniowe wyjątkowe spotkanie, w którym wezmą udział niezwykli goście. – Zazwyczaj do udziału w szkołach  weekendowych, które proponowaliśmy dotychczas, zapraszaliśmy  jednego gościa. Tym razem będzie wielu znakomitych chrześcijańskich mówców – zaznacza S. Saj. – Wśród nich m.in. Marcin Zieliński ze skierniewickiej wspólnoty Głos Pana, Marcin i Lidia Świderscy z gliwickiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, ks. Tomasz Szałanda, Maja i Krzysztof Sowińscy ze wspólnoty Głos Pana, Jacek i Anna Weiglowie, pionierzy edukacji chrześcijańskiej w Polsce, czy ks. Krzysztof Kralka, założyciel wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Całe wydarzenie będzie podzielone na bloki tematyczne, w czasie których poszczególni goście będą prowadzić swoje nauczanie, a do wzięcia udziału zarówno w Nocy Chwały, jak i w Szkole Chwały zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek.

Sylwestrowa noc to wielkie święto na cześć Jezusa. Bankiet, uwielbienie, świadectwo o królestwie, toast dla Jezusa i zabawa jak w Kanie to elementy, dzięki którym  wszyscy dobrze się bawią i rozpoczynają nowy rok w zupełnie nowym stylu. Wydarzenie objął swym honorowym patronatem abp Stanisław Budzik.

By wziąć udział w Nocy Chwały oraz w Szkole Chwały, należy się zapisać na stronie Noc Chwały.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama