Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmiany w parku Jana Pawła II na lubelskich Czubach za ponad 3 mln zł

Koszt inwestycji wynosi 3,3 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu obywatelskiego.

Nowo urządzone miejsca zielone w mieście wzbogaciły się o dwie przeciwległe części parku Jana Pawła II na Czubach Południowych, w wąwozie pomiędzy osiedlami Świt i Łęgi do ulicy Poznańskiej oraz z drugiej strony, wzdłuż osiedla Górki. W ramach dwóch projektów z budżetu obywatelskiego powstały nowe ścieżki rowerowe, alejki spacerowe, dwa place zabaw, plac do ćwiczeń parkour oraz liczne miejsca do odpoczynku i rekreacji.

Zmiany w parku Jana Pawła II na lubelskich Czubach za ponad 3 mln zł   Zmiany w parku będą służyć w zoptymalizowany sposób mieszkańcom. um Lublin

Prace w wąwozie w części do ul. Poznańskiej polegały przede wszystkim na budowie oświetlonej trasy pieszo-rowerowej, długiej na 650 metrów. Przy chodniku i drodze rowerowej znalazły się cztery miejsca wypoczynkowe w formie półkolistych zatok, z ławkami, koszami i stojakami dla rowerów.

W nowej części parku powstał także plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, wydzielono też niewielki wybieg dla psów oraz uporządkowano zieleń. - W ramach inwestycji wybudowano schody prowadzące do dna wąwozu od ul. Rzeszowskiej, do osiedla Świt. Do zakończenia zadania pozostało zabezpieczenie nowych schodów przed niekontrolowanym zalewaniem wodami opadowymi i nanoszeniem błota, co zostanie wykonane do końca listopada. Całość zagospodarowania tej części dna wąwozu będzie kosztować prawie 2 mln zł - informuje Monika Głazik z biura prasowego w kancelarii prezydenta Lublina.

Do 30 listopada będzie również urządzona część parku Jana Pawła II wzdłuż osiedla Górki. - Na tym terenie kończą się trwające od sierpnia prace związane z budową ponad półkilometrowej drogi rowerowej i ścieżek pieszych w stronę ul. Nadbystrzyckiej i ul. Wyżynnej. W ramach inwestycji powstały trzy zatoczki, które wyposażone będą w ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Została też przygotowana podbudowa i nawierzchnia betonowa pod plac do ćwiczeń parkour. Do zakończenia inwestycji pozostał montaż głównych elementów i nawierzchni bezpiecznej oraz urządzenie nowego placu zabaw. Koszt inwestycji w tej części parku to 1,3 mln zł - precyzuje M. Głazik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama