Nowy numer 22/2020 Archiwum

Włącz się w organizację Wigilii Miłosierdzia

24 grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali Targów Lublin już po raz trzeci zgromadzi się ponad 500 osób starszych, bezdomnych, samotnych, opuszczonych czy chorych z terenu Lublina i okolic na Wigilii Miłosierdzia.

Tak wielkie wydarzenie charytatywne potrzebuje wsparcia darczyńców. W organizację tegorocznej Wigilii włączyły się już sprawdzone organizacje i odpowiedzialne społecznie firmy, jak Targi Lublin, firma Selgros (główny sponsor) oraz Fundacja Dantis prowadząca Catering „Anielskie Smaki”, zapewniająca posiłki podczas Wigilii, a także wolontariusze.

Inicjatywę wspierają tradycyjnie: metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, poseł Przemysław Czarnek, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk. Głównym organizatorem wydarzenia jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Dla wielu potrzebujących wigilia to jeden z najtrudniejszych dni w roku. Najczęściej „przesypiają” albo „zagłuszają” świąteczny czas. Tylko po to, by nie wracały wspomnienia, emocje, wyrzuty sumienia. Po prostu, by nie bolało. Wspólna modlitwa, posiłek i kolędowanie, bez poczucia osamotnienia i odrzucenia mogą sprawić, że ten dzień będzie wyglądał zupełnie inaczej i rozpocznie zmianę w życiu uczestników Wigilii.

W organizację Wigilii Miłosierdzia można włączyć się na trzy sposoby:

• przekazując darowiznę
– szacowany koszt udziału jednej osoby to 80 zł
pomagam teraz

• służąc potrzebującym podczas Wigilii Miłosierdzia
potrzeba wsparcia ok. 60 wolontariuszy przy pracach porządkowych, cateringowych oraz wydawaniu paczek – kontakt dla wolontariuszy: tel. 668 770 774, e-mail: wolontariat.lublin@caritas.pl

• przekazując dary żywnościowe
– do centrali Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15 można dostarczyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości tj. mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbatę, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne – zostaną one przekazane potrzebującym podczas Wigilii Miłosierdzia – w siedzibie Caritas można pobrać pustą papierową torbę.

Wigilia Miłosierdzia w Lublinie wpisuję się w tradycję diecezjalnych Caritas, które od wielu lat organizują podobne wydarzenia m.in. w Krakowie, Poznaniu i Białymstoku. Coroczna akcja Caritas gromadzi w całej Polsce niemal 10 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama