Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Już po raz 26. ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będące wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Eleos.

Świece może kupić każdy, a pieniądze z ich sprzedaży trafią do najuboższych dzieci.

W archidiecezji lubelskiej akcja została zainaugurowana w I niedzielę Adwentu Mszą św. w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku i potrwa aż do świąt Bożego Narodzenia. Świece można nabywać w parafiach archidiecezji, dostępne są też w centrali Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15.

Efekt akcji w naszej archidiecezji, to m.in. umożliwienie ok. 500 dzieci korzystania z uroków lata na wakacyjnych turnusach w ośrodkach Caritas.

Caritas przygotowała ok. 3 miliony świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Pieniądze zebrane dzięki ich dystrybucji umożliwią zapewnienie dzieciom wakacyjnego wypoczynku, bezpłatnych posiłków, stypendiów oraz wsparcia w rehabilitacji i leczeniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama