Nowy numer 04/2020 Archiwum

Cztery tysiące głosów wzniesionych w niebo

W lubelskiej hali Globus zebrali się ludzie z całej Polski, by wspólnie wielbić Pana Boga. Centralnym punktem pierwszego dnia była Eucharystia, której przewodniczył abp Stanisław Budzik.

Lublin uwielbia − to wyjątkowe charyzmatyczne wydarzenie, którego organizatorem była Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. Tego rodzaju spotkanie, w którym udział wzięło kilka tysięcy osób, odbyło się w Lublinie po raz drugi.

Wspólna modlitwa zgromadzonych w hali ludzi zaczęła się od Koronki do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18 pod przewodnictwem abp. Budzika odprawiona została Msza św. − Trudno sobie wyobrazić piękniejsze zakończenie Roku Ducha Świętego od tej dzisiejszej Eucharystii − podkreślał metropolita. W homilii przypomniał, że Duch Święty jest duszą Kościoła, ale działa też w każdym z nas. − Przez chrzest staliśmy się Jego mieszkaniem, a w sakramencie bierzmowania przyjęliśmy odpowiedzialność za Kościół − tłumaczył. − Duch Święty spoczywa na każdym, bo każdy liczy się u Boga tak samo. Każdy jest ważny, każdy ma swoją godność dziecka Bożego.

Arcybiskup zwrócił uwagę na fakt, że Kościół, który wyszedł z Wieczernika, ciągle ulega pokusie, by ponownie wrócić do bezpiecznego miejsca, by odgrodzić się od świata, który jest nieprzyjazny, grzeszny, by budować mury obronne. − Na szczęście wiatr Ducha Świętego wieje przez wieki, przez całą historię Kościoła, dodaje odwagi, porywa do czynu, proponuje nowe rozwiązania − zaznaczył. − Duch Święty jest sprawcą jedności w Kościele. On burzy wszelkie mury, podziały, przezwycięża granice.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama