Nowy numer 49/2020 Archiwum

Już za kilka dni Agnieszka, Alicja i Wojciech Mazurkowie oficjalnie otworzą ośrodek neurorehabilitacji

Na 15 grudnia rodzice Ali Mazurek wyznaczyli datę otwarcie ośrodka, który stworzyli z myślą o ludziach potrzebujących profesjonalnego wsparcia w powrocie do zdrowia.

W niedzielę 15 grudnia tego roku, po wielu miesiącach ciężkiej pracy, w Turce pod Lublinem zostanie otwarty ośrodek neurorehabilitacji. Wybudowali go z własnych pieniędzy rodzice Alicji Mazurek, która od wypadku w lutym 2018 r. cały czas jest w śpiączce. 

Rodzice Ali wybudowali ośrodek z myślą o swoim dziecku, ale także po to, by pomóc wielu innym ludziom, którzy potrzebują specjalistycznej terapii. - My na rehabilitację w prywatnych klinikach czekaliśmy zawsze przynajmniej miesiąc. To bardzo długo, nie mówiąc już o tym, jak bardzo drogie są takie terapie. Wielu ludzi w ogóle nie ma szans, by się dostać na taką formę leczenia, która potrafi zdziałać cuda - mówi Agnieszka Mazurek, mama Alicji. 

Dzięki wsparciu wielu ludzi ośrodek udało się, przynajmniej częściowo, odpowiednio wyposażyć i już wkrótce będą mogli korzystać z niego pacjenci.

Założyciele ośrodka zapraszają każdego, kto jest zainteresowany działalnością placówki na oficjalne otwarcie. - Bardzo chętnie oprowadzimy po ośrodku, zaprezentujemy sprzęt, który do tej pory udało nam się zgromadzić, opowiemy historię tego miejsca, dla chętnych udzielimy konsultacji, a co najważniejsze - przedstawimy nasz zespół - zachęcają. - Wierzymy, że dobre miejsce tworzą przede wszystkim odpowiedni ludzie. A odpowiedni ludzie są podstawą do spełnienia naszego głównego celu - stworzenia ośrodka, który będzie najlepszym miejscem dla naszych pacjentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama