Nowy numer 04/2020 Archiwum

Na katolickim uniwersytecie w Lublinie będzie można studiować pielęgniarstwo

W lutym 2020 r. na KUL wystartuje nowy kierunek studiów. Chętni już mogą składać dokumenty.

W trwającym roku akademickim 2019/20 uniwersytet otwiera pierwszy kierunek studiów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu: pielęgniarstwo. Są to studia stacjonarne I i II stopnia, bezpłatne, które będą prowadzone na Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL.

Jak informuje uczelnia, na studentów czekają: świetnie przygotowana kadra naukowo-dydaktyczna oraz nowoczesne pracownie dydaktyczne i laboratoria wyposażone w wysokiej klasy sprzęt naukowo-badawczy. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe będą realizowane w partnerskich placówkach ochrony zdrowia, między innymi w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Lublinie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Lublinie.

Elementem wyróżniającym pielęgniarstwo na KUL ma być mocne osadzenie procesu kształcenia w etyce katolickiej. – Dbanie i troska o dobro każdego człowieka z pełnym poszanowaniem jego godności, tak ważne szczególnie dla tego zawodu, jest myślą przewodnią naszego programu kształcenia na tym kierunku – podkreśla Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy uczelni. 

Szczegółowe informacje dotyczące studiów I i II stopnia na kierunku pielęgniarstwo znajdują się na stronie internetowej: KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama