Nowy numer 3/2021 Archiwum

Na katolickim uniwersytecie w Lublinie będzie można studiować pielęgniarstwo

W lutym 2020 r. na KUL wystartuje nowy kierunek studiów. Chętni już mogą składać dokumenty.

W trwającym roku akademickim 2019/20 uniwersytet otwiera pierwszy kierunek studiów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu: pielęgniarstwo. Są to studia stacjonarne I i II stopnia, bezpłatne, które będą prowadzone na Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL.

Jak informuje uczelnia, na studentów czekają: świetnie przygotowana kadra naukowo-dydaktyczna oraz nowoczesne pracownie dydaktyczne i laboratoria wyposażone w wysokiej klasy sprzęt naukowo-badawczy. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe będą realizowane w partnerskich placówkach ochrony zdrowia, między innymi w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Lublinie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Lublinie.

Elementem wyróżniającym pielęgniarstwo na KUL ma być mocne osadzenie procesu kształcenia w etyce katolickiej. – Dbanie i troska o dobro każdego człowieka z pełnym poszanowaniem jego godności, tak ważne szczególnie dla tego zawodu, jest myślą przewodnią naszego programu kształcenia na tym kierunku – podkreśla Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy uczelni. 

Szczegółowe informacje dotyczące studiów I i II stopnia na kierunku pielęgniarstwo znajdują się na stronie internetowej: KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama