Nowy numer 04/2020 Archiwum

Zbiórka żywności Caritas

Lubelska Caritas włącza się do ogólnopolskiej zbiórki żywności Caritas pod hasłem "Tak. Pomagam!". Dary dla potrzebujących można zostawiać w wyznaczonych punktach 6 i 7 grudnia. Tegoroczna zbiórka to już XVII edycja akcji.

Podobnie jak w latach ubiegłych zbierane są artykuły spożywcze z długim terminem ważności, takie jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp.

Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki, które trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najuboższych, chorych i bezdomnych mieszkańców naszego województwa (m.in. podczas Wigilii Miłosierdzia Caritas).

- W przeprowadzeniu Zbiórki pomagają nam jak zawsze niezawodne Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz wielu innych wolontariuszy. Wolontariusze wyróżniać się będą koszulkami z logo Caritas oraz identyfikatorami. Żywność natomiast będzie można wkładać do specjalnie oznaczonych koszy - wyjaśnia Mateusz Jocek, rzecznik lubelskiej Caritas.

Zbiórka Żywności odbędzie się m.in. w Lublinie, Chełmie, Świdniku, Puławach i Krasnymstawie.
Wykaz sklepów, w których prowadzona jest zbiórka można znaleźć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama