Rozpoczęła się fiesta z Matką Bożą

W Lublinie trwają Dni Guadalupiańskie. Czciciele MB z Guadalupe zapraszają do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy objawień Maryi w Meksyku.

Obchody 488. rocznicy objawień potrwają do 14 grudnia. Inicjatorami świętowania kolejnych rocznic objawień w Guadalupe są Agnieszka Beszłej, dziś liderka zespołu i wspólnoty Guadalupe, oraz jej rodzina.

– Mieszkaliśmy z całą rodziną jakiś czas w Meksyku. Moja mama została tam przyjęta do bractwa czcicieli Matki Bożej z Guadalupe – opowiada  A. Beszłej. W Meksyku  mama Agnieszki miała wypadek samochodowy. − Żebro weszło jej w wątrobę. Tuż przed operacją modlił się o jej zdrowie, za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe, jeden ze znajomych księży − wspomina. − Gdy zrobili mamie zdjęcie rentgenowskie, okazało się, że w miejscu, które miało być operowane, był już szew.

Po powrocie do  Polski w ramach dziękczynienia rodzina zaczęła organizować święto Matki Bożej z Guadalupe w swoim domu. Podczas pierwszego świętowania w 2005 roku u państwa Beszłej pojawiło się 15 osób. Z roku na rok ludzi chcących modlić się do Matki Bożej z Guadalupe w dniu Jej święta było jednak coraz więcej.

Czciciele przenieśli się więc do  kościoła, najpierw do pallotynów, a później do lubelskiej archikatedry.

Od początku były to spotkania modlitewne połączone z uwielbieniem, które prowadziła Agnieszka. – Przychodzili ludzie grający i śpiewający – opowiada dziewczyna. – Tak zaczął powstawać zespół, który zapewniał oprawę muzyczną spotkań. 

Dziś zespół i wspólnota są już znane w całej Polsce. Co roku organizują obchody rocznicy objawień maryjnych. W tym roku rozpoczęły się one 8 grudnia o godz. 19 Mszą św. w archikatedrze z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. 

12 grudnia, w święto Matki Bożej z Guadalupe, także w archikatedrze zaplanowano Mszę św. na godz. 19, a  po niej specjalny koncert.

13 grudnia w amfiteatrze ojców kapucynów na lubelskiej Poczekajce zostanie wystawiony musical „Życie Maryi”. Każdy, kto chce obejrzeć to przedstawienie, musi się bezpłatnie zarejestrować na stronie www.guadalupe.com.pl. 

14 grudnia w parafii garnizonowej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 17.15 rodziny guadalupiańskie poprowadzą modlitwę różańcową, po której o godz. 18 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Po niej zaplanowano tradycyjną Fiestę Mexicanę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..