Nowy numer 04/2020 Archiwum

W archidiecezji lubelskiej trwa kolejny kurs lektorski

Blisko 200 ministrantów przygotowuje się do przyjęcia posługi lektora w swoich parafiach. W maju pobłogosławi ich abp Stanisław Budzik.

Kurs, który prowadzony jest przez duszpasterzy dekanalnych Liturgicznej Służby Ołtarza potrwa do marca 2020 r. 

Natomiast 21 maja o godz. 18 w kościele św. Józefa w Lublinie podczas uroczystej Mszy św. metropolita lubelski pobłogosławi nowych lektorów. Po odebraniu od nich zapewnienia, że są gotowi do służby, wręczy każdemu z nich także Pismo Święte. 

Kurs lektorski to już tradycja w naszej archidiecezji. - Kładziemy nacisk na posługę słowa w parafiach - podkreśla archidiecezjalny duszpasterz LSO ks. Marcin Grzesiak. - Lektor jest zaproszony do czytania lekcji na Mszach św., proklamowania słowa Bożego. Ten kurs ma za zadanie przygotować kandydatów do tej posługi, do dobrego czytania słowa 

Jak zaznacza ks. Marcin, ministranci do funkcji lektora przygotowują się bardzo skrupulatnie. - Mają specjalne warsztaty dykcji, odpowiedniej wymowy a także spotkania z logopedami. Organizujemy również warsztaty, które mogą pomóc im przełamać tremę i bez zdenerwowania stanąć przed dużą społecznością.  

Duszpasterz przekonuje, że najważniejsze w całym kursie jest jednak to, żeby przyszli lektorzy jak najlepiej zaznajomili się z Pismem Świętym.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama