Nowy numer 04/2020 Archiwum

Roman Giertych jednym z obrońców Piotra Kowalczyka

Były polityk, niegdyś lider Ligi Polskich Rodzin, broni oskarżonego o próbę korupcji byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin.

Roman Giertych jest obecnie bardzo znanym adwokatem i prowadzi sprawy nagłośnione medialnie, szczególnie te, które dotyczą polityki. Teraz zaangażował się w obronę Piotra Kowalczyka, który na początku grudnia został zatrzymany przez CBA.

Piotr Kowalczyk został aresztowany na trzy miesiące po akcji prowokacyjnej zastosowanej przez CBA. Oskarżony został wraz z trzema współpracownikami o próbę przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 1 mln zł w zamian za pomoc w uzyskaniu zgód potrzebnych na budowę wieżowca w okolicach ul. Zana w Lublinie.

Roman Giertych złożył zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego w Zamościu o aresztowaniu jego klienta. Zażalenie będzie rozpatrzone w przyszłym tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama