Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie żyje ks. prał. Czesław Szczęsny. Informacje o pogrzebie

Był doktorem filozofii, znany był z działalności charytatywnej. Zainicjował Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duchowny miał 81 lat.

Ksiądz prał. Czesław Szczęsny był kanonikiem gremialnym seniorem Kapituły Lubelskiej. Urodził się w Liśniku Małym w 1938 r. Po święceniach został skierowany do pracy w parafii Narodzenia NMP w Chełmie. Później posługiwał m.in. w parafii Świętej Agnieszki w Lublinie.

Był doktorem filozofii i wykładowcą w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Pełnił również obowiązki ekonoma diecezji. Był mianowany dyrektorem Komisji Charytatywnej przez bp. Bolesława Pylaka, później przekształconej w Caritas. Był inicjatorem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Mieszkał w Domu Księży Archidiecezji Lubelskiej przy ulicy Bernardyńskiej w Lublinie. Od lat zmagał się z ciężką chorobą.

20 grudnia 2019 o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna w kaplicy Domu Księży przy ul. Bernardyńskiej 7 w Lublinie, natomiast 23 grudnia 2019 o godz. 13.30 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa w archikatedrze lubelskiej. Po liturgii nastąpi złożenie ciała do grobu przy ul. Lipowej w Lublinie.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama