Nowy numer 04/2020 Archiwum

Nie żyje ks. prał. Czesław Szczęsny. Informacje o pogrzebie

Był doktorem filozofii, znany był z działalności charytatywnej. Zainicjował Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duchowny miał 81 lat.

Ksiądz prał. Czesław Szczęsny był kanonikiem gremialnym seniorem Kapituły Lubelskiej. Urodził się w Liśniku Małym w 1938 r. Po święceniach został skierowany do pracy w parafii Narodzenia NMP w Chełmie. Później posługiwał m.in. w parafii Świętej Agnieszki w Lublinie.

Był doktorem filozofii i wykładowcą w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Pełnił również obowiązki ekonoma diecezji. Był mianowany dyrektorem Komisji Charytatywnej przez bp. Bolesława Pylaka, później przekształconej w Caritas. Był inicjatorem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Mieszkał w Domu Księży Archidiecezji Lubelskiej przy ulicy Bernardyńskiej w Lublinie. Od lat zmagał się z ciężką chorobą.

20 grudnia 2019 o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna w kaplicy Domu Księży przy ul. Bernardyńskiej 7 w Lublinie, natomiast 23 grudnia 2019 o godz. 13.30 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa w archikatedrze lubelskiej. Po liturgii nastąpi złożenie ciała do grobu przy ul. Lipowej w Lublinie.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama