Nowy numer 04/2020 Archiwum

Justyna Orłowska: Poważnie wzięliśmy sobie do serca słowa papieża Jana Pawła II

Prezes Centrum Wolontariatu w Lublinie mówi o budowaniu cywilizacji miłości przez praktyczne działania na rzecz drugiego człowieka.

Ks. Rafał Pastwa: Centrum Wolontariatu wyrasta z…?

Justyna Orłowska: Z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Nasza wizja i misja oparte są na nauczaniu Jana Pawła II. Bardzo poważnie wzięliśmy sobie do serca słowa papieża związanego z Lublinem: „W różnych miejscach cierpi człowiek, czasem bardzo cierpi. I woła drugiego człowieka. Potrzebuje jego obecności”. Staramy się tę papieską misję budowania cywilizacji miłości realizować. Nie przez wznoszenie pomników czy nadawanie imienia kolejnym szkołom czy rondom. Staramy się go słuchać, bo jego słowa nadal mają wielkie znaczenie. I  nie chodzi o ich powtarzanie, ale o praktykę, niekiedy o proste działania.

Wasza działalność jest szeroka i otwarta na każdego.

Mimo, że wyrastamy z wyraźnie katolickiego rdzenia, nie ograniczamy się w kwestii pomocy i współpracy. Wśród wolontariuszy i osób, którym pomagamy są chrześcijanie, muzułmanie czy osoby niewierzące.


Obszerna rozmowa z Justyną Orłowską w świątecznym numerze "Gościa Lubelskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama