Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na pogrzeb Alicji przynieś białą różę

W imieniu przyjaciół Alicji zachęcamy wszystkich młodych, którzy pojawią się na pogrzebie, aby przynieśli dla niej symboliczną białą różę. Niech ona będzie podziękowaniem za jej piękne życie - napisali na Facebooku rodzice zmarłej 19-latki.

Ala Mazurek, o której życie niemal od dwóch lat, czyli od chwili wypadku, walczyli jej rodzice, zmarła 29 grudnia w wieku zaledwie 19 lat.

Pogrzeb odbędzie się w kościele pw. św. Agnieszki na Kalinie 31 grudnia o godz. 11. Ciało Alicji zostanie złożone do grobu na cmentarzu przy świątyni.

Alicja była uczennicą Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 19 lutego 2018 r. jechała samochodem z kolegą ze wspólnoty Guadalupe. Auto z dużą prędkością uderzyło w wiadukt przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Kierowca zginął na miejscu. Ali lekarze także nie dawali wielkich szans na przeżycie. 

Wypadek dwojga młodych ludzi wstrząsnął Lublinem. Przyjaciele i znajomi Alicji natychmiast przygotowali specjalny grafik modlitewny. Trwali w szpitalu dzień i noc, modląc się w kaplicy za jej życie i zdrowie. Ala przeżyła kilka operacji. Wszystkie były wspierane modlitwą. 

Dziewczyna po leczeniu w lubelskim szpitalu trafiła do warszawskiej kliniki "Budzik". Od tamtego czasu jej stan nie uległ zmianie. 

Choć od wypadku mijały kolejne miesiące, ludzie ciągle pamiętali o Ali nie tylko w Lublinie, ale też w różnych miejscach kraju i świata. Modlili się o jej powrót do zdrowia, rozpoczęli także organizację wydarzeń, z których dochód pomagał w rehabilitacji nastolatki.  

- Zawiązała się inicjatywa pod hasłem "Wstawaj Alicja", której celem będzie organizacja różnego rodzaju akcji mających na celu wsparcie Ali i jej rodziny - wyjaśniała rok temu Aleksandra Burdan z Komitetu Społecznego na rzecz działań dla Alicji Mazurek.

Rodzice Ali zbudowali w Turce pod Lublinem specjalny ośrodek rehabilitacji, w którym Ala i osoby w podobnej do niej sytuacji mogły uzyskać pomoc.

Niestety walka o życie Ali się nie udała, ale dobro, jakie wyzwoliła ta sytuacja, jest nieocenione.

Czytaj także Nie żyje Alicja Mazurek

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama