Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wielcy wyróżnieni

Głównym laureatem dorocznego konkursu „Barwy Wolontariatu” został Kordian Urlich. Nagrodę otrzymał podczas Gali Wolontariatu 2019.

Lubelskie Centrum Wolontariatu świętowało swoje 20-lecie. Coroczna Gala Wolontariatu była więc tym razem także okazją do podsumowania działalności stowarzyszenia.

Centrum Wolontariatu skupia blisko 300 wolontariuszy, którzy działają na rzecz osób wykluczonych społecznie: bezdomnych, uchodźców, po konflikcie z prawem oraz dzieci z ubogich rodzin. − Choć możemy pochwalić się całkiem dużą liczbą wolontariuszy, to jednak tak naprawdę wolontariuszy zawsze brakuje − stwierdza Justyna Orłowska, prezes stowarzyszenia. − Dlatego nieustannie zachęcamy wszystkich do włączenia się w działania na rzecz drugiego człowieka. Centrum Wolontariatu co roku w ramach konkursu Barwy Wolontariatu wybiera tych wolontariuszy, którzy najbardziej angażują się w bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

Jak zaznacza J. Orłowska, wcale nie jest łatwo spośród tych wszystkich osób dokonać wyboru tego jednego wyjątkowego wolontariusza. Tym razem kapituła zadecydowała, że to Kordian Urlich zostanie Wolontariuszem Roku. − To człowiek, który wolontariuszem jest, a nie tylko bywa − podkreśla prezes stowarzyszenia. − Jest wolontariuszem w każdym momencie swojego życia. Można do niego zawsze o każdej porze dnia i nocy zadzwonić i on nigdy nie odmówi pomocy. To było chyba główną wskazówką dla kapituły, by to właśnie jemu przyznać to wyróżnienie.

Kordian Urlich jest wolontariuszem od dwóch lat. − Jestem koordynatorem mobilnego patrolu, ale udzielam się także w różnych innych działaniach − mówi. − To, że jestem wolontariuszem, to bez wątpienia zasługa mojej żony. To ona pierwsza włączyła się w wolontariat − dodaje. Zaznacza także, że bardzo spełnia się w tej roli i choć czasami jest trudno, to jednak ma przekonanie, że to słuszna droga.

Oprócz głównej nagrody kapituła przyznała także wyróżnienia. Otrzymali je: Maciej Pomorski, Aneta Adamczuk, Patrycja Mielniczek, Jolanta Okoń, Grupa Teatralna Tradycja nominowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim, wolontariusze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich oraz Damian Krasiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama