Digitalowa historia kościoła rektoralnego św. Piotra w Lublinie

Realizowane zadanie polega na digitalizacji wnętrz świątyni. Ma na celu uczynić kościół jeszcze bardziej otwartym dla wiernych.

Projekt "Digitalowa historia kościoła rektoralnego pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie" współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowany przez kościół rektoralny św. Piotra w Lublinie w ramach Programu Kultura Cyfrowa 2019.

- Panoramy sferyczne wykonane we wnętrzu kościoła, jak również przedstawiające jego architekturę zewnętrzną, zamieszczone są na stronie internetowej i na interaktywnym stole multimedialnym, znajdującym się w galerii kościoła. Każdy użytkownik internetu może obejrzeć wnętrze z poziomu Google Street View. Całe przedsięwzięcie jest ukłonem skierowanym w stronę wiernych, jak również wszystkich zainteresowanych historią i bogatym zasobem, jakim dysponuje kościół św. Piotra w Lublinie – tłumaczą koordynatorzy zadania.

Kościół św. Piotra Apostoła w Lublinie można zwiedzać wirtualnie już teraz. Wystarczy wejść na stronę internetową: http://swpiotr.lublin.pl/o-kosciele/digitalowa-historia-kosciola/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..