Nowy numer 22/2020 Archiwum

Najstarsze polskie organy wybrzmią dla szerokiej publiczności

1 stycznia zainaugurowany został 2. Kazimierski Noworoczny Festiwal Organowy. Już niebawem kolejne wydarzenia z niezwykłego muzycznego cyklu.

Festiwal wpisuje się w jubileusz 400-lecia organów w kościele farnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym. 

Organy wybudowano 400 lat temu. Do Kazimierza Dolnego przypłynęły na barkach Wisłą. Od tamtego czasu nieustannie cieszą swym brzmieniem. Choć o miano najstarszych organów w Polsce oprócz kazimierskich walczy jeszcze kilka innych organów, to jednak jak przekonuje ks. Attila Honti, dyrektor archidiecezjalnego chóru Pueri Cantores Lublinenses, kazimierskie są tymi, które mają najwięcej oryginalnych elementów.

Już po raz drugi w okresie zimowym Miasto Kazimierz Dolny, Pueri Cantores Lublinenses, parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego "Kazimierska Fara" oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zapraszają wszystkich miłośników muzyki organowej do udziału w wyjątkowym festiwalu. 

Pierwszy koncert już za nami, natomiast w kolejnych zaprezentują się: 

19 stycznia, godz. 14 – Stanisław Maryewski

26 stycznia, godz. 14 – Marcin Florczak i Katedralny Chór Chłopięco-Męski "Pueri Cantores Resovienses"

2 lutego, godz. 14 – ks. Attila Ádám Honti i Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski "Pueri Cantores Lublinensis"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama