Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ks. Rafał Pastwa nominowany w plebiscycie "Kuriera Lubelskiego" Osobowość Roku 2019

Kierownik "Gościa Lubelskiego" otrzymał nominację w kategorii kultura za twórcze promowanie Lublina poprzez publikacje "Ipilimumab" i "Zrost".

Ksiądz dr Rafał Jakub Pastwa znalazł się wśród 26 osób nominowanych w plebiscycie "Kuriera Lubelskiego" w kategorii kultura. Wśród jego kontrkandydatów są m.in. Kamila Lendzion – dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, Łukasz Jemioła – muzyk, Adam Kasprzak – DJ, czy Maciej Tuora – nauczyciel kreatywnego pisania. 

Ks. Rafał podkreśla, że czuje się zaskoczony nominacją, ale jednocześnie bardzo wyróżniony. – Zdaję sobie sprawę, że to plebiscyt oraz że osób zasłużonych dla kultury jest wiele. Jeśli ktoś zechce oddać na mnie głos, będzie mi bardzo miło – pisze na swoim facebookowym profilu. 

Kierownik "Gościa Lubelskiego" trzy lata temu otrzymał nagrodę Angelus Kultury Medialnej. W minionym roku wydał dwie pozycje literackie: tomik wierszy zatytułowany "Ipilimumab" oraz dziennik pod tytułem "Zrost. Słowami przedstawiony fragment mojego życia z wnętrza Lublina". 

To właśnie za te dwie pozycje otrzymał nominację w plebiscycie "Kuriera Lubelskiego". Głosowanie na stronie internetowej "Kuriera Lubelskiego" potrwa do 11 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast