Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zawsze gotowi do pomocy. Wolontariusze Caritas

Działają w swoich szkołach, ale także włączają się w wiele dzieł poza szkolnymi murami. Mają po kilkanaście lat i nigdy nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących. Właśnie za taką postawę dziękowano wolontariuszom podczas gali Caritas.

Spotkanie wolontariuszy ze szkolnych kół Caritas odbyło się 11 stycznia.

- Wszyscy zaangażowani w pomaganie innym są wygrani. Każdemu należy się pierwsze miejsce, bo wyciągnięta dłoń do drugiego człowieka zawsze ma wartość bezcenną - podkreśla ks. Paweł Tomaszewski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Doroczna gala jest okazją do podziękowań i dzielenia się doświadczeniami, jak jeszcze lepiej wychodzić z pomocą do ludzi w potrzebie. To też czas, kiedy spośród wielu wspaniałych młodych warto nagrodzić szczególnie kilku. Tak było i tym razem.

Tytuł wolontariusza roku Caritas otrzymał Gabriel Gałat ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Sawinie.

Gabriel Gałat wolontariusz roku Caritas.   Gabriel Gałat wolontariusz roku Caritas.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Gabryś w pomaganie innym zaangażowany jest od 2016 r., kiedy to wraz z innymi uczniami starszych klas swojej szkoły dołączył do wolontariuszy Caritas. Obecnie jest uczniem klasy ósmej.

- To bardzo aktywny uczeń, inicjator wielu akcji charytatywnych w szkole, uczestnik kliku edycji Biegów Caritas w Chełmie. Nigdy nie przechodzi obojętnie wobec potrzebującego - mówi Renata Terlecka, opiekun szkolnego koła Caritas.

Sam Gabryś nie widzi w pomaganiu nic nadzwyczajnego, jego zdaniem to normalny odruch. Jeśli można coś zrobić dla drugiego człowieka, to się to po prostu robi.

- Przy okazji człowiek ma poczucie bycia użytecznym, a to daje motywację do kolejnych działań. Moim zdaniem zawsze warto robić coś dla innych, to łączy ludzi - mówi chłopak.

Nie on jeden został nagrodzony podczas gali. Wyróżniono także Lenę Biegaj ze Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej w Poniatowej oraz Klaudię Sawkę z koła przy Szkole Podstawowej nr 33 im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej

- Obie dziewczyny wyróżniają się zaangażowaniem, odpowiedzialnością i poświęceniem na rzecz potrzebujących. Są inicjatorkami wielu wydarzeń charytatywnych, bardzo sprawnymi organizatorkami i liderkami - podkreśla ks. Paweł Tomaszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast