Nowy numer 04/2020 Archiwum

Ruszyła procedura odwołania Małgorzaty Paździor-Król ze stanowiska dyrektora Chełmskiego Domu Kultury

Prezydent Chełma Jakub Banaszek zdecydował się na to po zapoznaniu się z protokołem kontroli, którą w CHDK jeszcze w poprzednim roku przeprowadzili pracownicy Urzędu Miasta.

Kontrola przeprowadzona przez urzędników ratusza miała wykazać "brak porządku w dokumentacji księgowej, brak faktur za świadczone usługi promocji oraz reklam".

Małgorzata Paździor-Król, dyrektor CHDK, jest przekonana, że nie doszło do nadużycia. Podkreśla, że w ramach współpracy m.in. hotel Kozak pokrywał koszty noclegu ponad stu artystów, którzy występowali na scenie Chełmskiego Domu Kultury. Jej zdaniem "hotel nie potrzebował płatnej reklamy, bo jest to firma znana w mieście". Dlatego doszło do zawarcia umowy barterowej.

Aby doszło do odwołania dyrektor CHDK przez prezydenta Banaszka, niezbędne są opinie stowarzyszeń twórczych współpracujących z domem kultury oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mimo dwukrotnej próby uzyskania informacji na temat aktualnej sytuacji Chełmskiego Domu Kultury i jego przyszłości nasza redakcja nie uzyskała żadnej odpowiedzi z Urzędu Miasta Chełm.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama