W dzieciństwie cudownie uzdrowiony, oddany do końca Matce Bożej, człowiek o wielkiej wrażliwości na potrzebujących. Bł. Edmund Bojanowski, założyciel sióstr służebniczek, dziś patronuje także wielu dziełom podejmowanym przez ludzi świeckich.
Biorąc za przykład tego błogosławionego, który jako człowiek świecki doprowadził do Jezusa wielu ludzi, dziś także wierni idą jego śladem. W parafii Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie działa koło terenowe Stowarzyszenia im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” z Dębicy, zwane rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego, którego celem jest formacja członków oraz ich dobrowolne apostolstwo podejmowane w środowisku według ducha bł. Edmunda.
W niedzielę 12 stycznia jego członkowie spotkali się na dorocznym spotkaniu opłatkowym. Wzięło w nim udział blisko 50 osób czynnych i wspierających. W spotkaniu uczestniczył proboszcz ks. prałat Sławomir Laskowski oraz przełożona domu sióstr s. M. Adamina Chmura wraz z siostrami .
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego kolędowania, odczytania życzeń Matki Generalnej Maksymilii Pliszki oraz s. M. Kanizji Bladosz, która z ramienia wspólnoty prowadzi Rodzinę.
Spotkania odbywają się cyklicznie raz w miesiącu, przeważnie w trzecią niedzielę miesiąca.
Rozpoczynają się o godz. 15.00 w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia, adoracją relikwii błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP. Następnie w sali domu parafialnego odbywa się spotkanie formacyjne z konferencją tematyczną dotyczącą formacji członków w duchu bł. Edmunda, które zwykle trwa ok 2 godzin.
Do Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego należeć może każdy, kto pragnie być dla innych serdecznie dobrym człowiekiem.
„Rodzinie” patronuje bł. Edmund Bojanowski, o którym nasz Jan Paweł II podczas beatyfikacji w Warszawie, 13 czerwca 1999 roku, powiedział m.in.: „Apostolstwo miłosierdzia wypełniło życie bł. Edmunda Bojanowskiego. Ten wielkopolski ziemianin, obdarowany przez Boga licznymi talentami i szczególną głębią życia religijnego, mimo wątłego zdrowia, z wytrwałością, roztropnością i hojnością serca prowadził i inspirował szeroką działalność na rzecz ludu wiejskiego. Wiedziony pełnym wrażliwości rozeznaniem potrzeb, dał początek licznym dziełom wychowawczym, charytatywnym, kulturalnym i religijnym, które wspierały materialnie i moralnie rodzinę wiejską. Pozostając świeckim człowiekiem, założył dobrze w Polsce znane Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. We wszelkich działaniach kierował się pragnieniem, by wszyscy ludzie stali się uczestnikami odkupienia. Zapisał się w pamięci ludzkiej jako „serdecznie dobry człowiek”, który z miłości do Boga i do człowieka umiał skutecznie jednoczyć różne środowiska wokół dobra. W swojej bogatej działalności daleko wyprzedzał to, co na temat apostolstwa świeckich powiedział Sobór Watykański II. Dał wyjątkowy przykład ofiarnej i mądrej pracy dla człowieka, ojczyzny i Kościoła”.