Nowy numer 07/2020 Archiwum

Abp Marek Jędraszewski z Nagrodą im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Abp Jędraszewski na KUL: Dzisiaj też znajdujemy się pod ogromną presją antykultury, która uderza w człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boże.

Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski i ks.  profesor Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, otrzymali w Lublinie Nagrodę im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Kardynał Gerhard Ludwig Müller nie mógł przyjechać na KUL, by odebrać nagrodę.

Abp Jędraszewski podkreślił, że w naszych czasach również dochodzi do  z neomarksitowskimi ideologiami, które chcą narzucić wizję antropologii i świata w formie materialistycznej i ateistycznej.

Jezuita Dariusz Kowalczyk, dziekan Wydziału Teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i felietonista „Gościa Niedzielnego” podkreślił w laudacji, że abp Jędraszewski uważa, iż członkowie Kościoła powinni być zamknięci na niektóre idee.

O. Kowalczyk zwrócił uwagę, że abp Jędraszewski wchodzi w spór z różnego rodzaju nurtami neomarksistowskimi, które chcą stworzyć „nowego człowieka” i „nową wizję” świata. Wśród największych zagrożeń wymieniono ideologię gender, LGBT, aborcjonizm, skrajny feminizm, antyludzki ekologizm .

Uroczystość wręczenia nagród poprzedziła Eucharystia w kościele akademickim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama