Nowy Numer 38/2020 Archiwum

W Puławach kolędują już od 25 lat

Ćwierć wieku temu odbył się w Puławach pierwszy Ogólnopolski Festiwal Kolęd. Także i w tym roku do Puław zjechali kolędnicy z całej Polski.

Imprezę na skalę ogólnopolską już po raz 25. organizuje puławski "Dom Chemika" przy wsparciu parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży "Miłość" oraz Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu "Wspólnie". 

Przesłuchania uczestników festiwalu rozpoczęły się 27 stycznia i potrwają do 29 stycznia. Na scenie sali teatralnej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, w sumie zaprezentuje się ponad 300 podmiotów muzycznych, reprezentujących różne instytucje kultury, szkoły, parafie i ogniska muzyczne. Swoje talenty zaprezentują soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, a także muzykujące zespoły rodzinne.

W jury zasiadają między innymi: piosenkarka, trenerka wokalna, zwyciężczyni pierwszej edycji programu „Idol” Alicja Janosz oraz muzykolog, doktor teologii i duszpasterz środowisk twórczych ks. Wiesław Hudek.

- Wspólne kolędowanie wyraża religijne przywiązanie do wydarzeń z Betlejem, a wspaniała tradycja śpiewania bożonarodzeniowych pieśni pomaga nam przedłużyć prawdziwą magię Świąt. Śpiewamy kolędy w kościołach, w domach, w zakładach pracy, a od 25 lat z radością śpiewamy również podczas Festiwalu Kolęd w Puławach - podkreśla Zbigniew Śliwiński, dyrektor POK „Dom Chemika”.

Finałowy koncert z udziałem laureatów festiwalu odbędzie się 2 lutego o 13.30, również w kościele Miłosierdzia Bożego w Puławach. Uświetni go występ Puławskiej Orkiestry Dętej ze specjalnym programem kolędowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama