Nowy numer 22/2020 Archiwum

Medal Unii Lubelskiej dla s. Karoliny Kołodziejczyk CSFB

Do grona osób odznaczonych Medalem Unii Lubelskiej - honorowym wyróżnieniem Prezydenta Miasta Lublin - dołączyła s. Karolina Anna Kołodziejczyk ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej.

Siostra otrzymała wyróżnienie w uznaniu za cenny wkład w upamiętnianie dziejów Kościoła oraz wieloletnią, pełną zaangażowania pracę na rzecz Archiwum Archidiecezjalnego Lubelskiego z podziękowaniem za świadectwo wiary będące wzorem dla rozwoju duchowego lublinian.

Siostra Karolina od 1993 r. pracuje jako archiwistka w Archiwum Archidiecezjalnym Lubelskim. Jest absolwentką wydziału humanistycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – kierunek historia (specjalizacja archiwalna).

Oprócz wypełniania zadań związanych z codzienną działalnością archiwum, współpracuje m.in. z różnymi instytucjami i stowarzyszeniami, wspierając ich inicjatywy i projekty realizowane dla lokalnych społeczności Lublina i całej Lubelszczyzny


Archiwum Archidiecezjalne Lubelskie gromadzi materiały dotyczące historii i współczesnej działalności Kościoła na Lubelszczyźnie. Należą one do najcenniejszych w kraju. Składają się na nie m.in. takie serie ksiąg, jak księgi oficjalatu foralnego lubelskiego, poczynając od XV wieku, księgi wizytacyjne archidiakonatu lubelskiego od XVII wieku, księgi czynności łacińskich biskupów chełmskich oraz księgi wizytacji biskupich od XVII stulecia, księgi posiedzeń łacińskiej kapituły chełmskiej i księgi posiedzeń kapituły kolegiackiej lubelskiej od XVII wieku. Do zasobu należą pergaminy, z których najstarsze sięgają XV stulecia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama