Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ks. Kazimierz Bownik został chełmianinem roku

Podczas XXI sesji Rady Miasta został wybrano Chełmianina Roku 2019. Tytuł otrzymał ks. Kazimierz Bownik - emerytowany proboszcz Bazyliki NNMP w Chełmie.

Kapituła postanowiła przyznać ks. infułatowi Kazimierzowi Bownikowi tytuł Chełmianina Roku 2019 - informuje Bartłomiej Kazimierczak, dyrektor Departamentu Kultury.

Ks. infułat Kazimierz Bownik urodził się 14 lutego 1939 r. w Józefowie. Od wczesnego dzieciństwa związany był z Kraśnikiem, w którym ukończył szkołę średnią. W latach 1955-1961, jako alumn Lubelskiego Seminarium Duchownego, ukończył studia teologiczno-filozoficzne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Święcenia kapłańskie przyjął 15 października 1961 r. z rąk bp. Jana Mazura. Pracował jako wikariusz w parafiach: w Goraju (1961-1965), Puławach (1965-67) i w Lubartowie (1967-1974). Był proboszczem w Brzeźnicy Bychawskiej i parafii Mariackiej w Chełmie, gdzie przez ponad 30 lat, z pełnym zaangażowaniem, pełnił funkcję kustosza sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama