Nowy numer 14/2020 Archiwum

Wdzięczni za dar powołania

Kilkaset osób poświęconych Bogu odnowiło śluby zakonne w lubelskiej katedrze.

Dzień życia Konsekrowanego, który przypada 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, to okazja do refleksji nad darem życia poświęconego Bogu. W tym roku obchodzony jest po raz 24. W Lublinie osoby życia konsekrowanego zostały zaproszone do archikatedry na wspólną Eucharystię. Przewodniczył jej bp Mieczysław Cisło, który tego dnia świętował 22. rocznicę swoich święceń biskupich.

Homilię wygłosił ks. Andrzej Krasowski, wikariusz biskupi ds. instytutów życia konsekrowanego. Podzielił się refleksją na temat właśnie zakończonej kolędy. − Wiele drzwi się otwierało, ale wiele też pozostawało znacząco zamkniętych. Utkwiło mi w pamięci spotkanie z panią Zofią, która opowiedziała wojenną historię swojej rodziny. Zobaczyłem w jej oczach ból, ale także lęk, który wciąż tam był − mówił ks. Andrzej. Podkreślał też, że lęk towarzyszy nam często w różnych sytuacjach. Nie chroni przed nim ani sutanna, ani habit. Być może każdy zebrany w katedrze ma jakiś niepokój.

− Ci, którzy się obawiają, niech sięgną do proroka Malachiasza, który mówi, że przyjdzie czas, gdy ziemia będzie pełna dobroci i pokoju, i nie będzie lęku. To słowo wypełniło się w Jezusie. Największe światło rozbłysło na krzyżu. Przyszły najgorsze doświadczenia i cierpienia, ale mrok nie mógł ogarnąć światłości. Przyszedł poranek zmartwychwstania i okazało się, że to światło, którego nie może pokonać żaden mrok − mówił kapłan.

Dziękując za dar powołania, zachęcał, by wpatrywać się w Jezusa i spotkać się z Jego światłością w Eucharystii i słowie Bożym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama