Nowy numer 07/2020 Archiwum

Mszy pogrzebowej Romualda Lipki przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik

Uroczystość odbędzie się w archikatedrze lubelskiej. Muzyk spocznie na jednym z lubelskich cmentarzy.Mszy pogrzebowej Romualda Lipki przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w środę 12 lutego o 13.00.

Romuald Lipko zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w nocy z 6 na 7 lutego w Lublinie. Miał 69 lat. Był współzałożycielem Budki Suflera, kompozytorem, multiinstrumentalistą. Jest autorem wielu przebojów, autorem licznych kompozycji. Komponował utwory m.in. dla Urszuli, Zdzisławy Sośnickiej czy Izabeli Trojanowskiej.

Jego ostatnią kompozycją był hymn obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II "Nie zastąpi ciebie nikt".

W sposób szczególny muzyka żegnała także parafia św. Andrzeja Boboli, do której należał. W niedzielę na konic każdej Mszy św. wykonywany był utwór " Jego jest tron”, skomponowany przez zmarłego, specjalnie na poświęcenie świątyni w 2000 roku.

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 r. Już na początku lat 70. minionego wieku założył Budkę Suflera razem z Krzysztofem Cugowskim. Jest autorem wielu przebojów, licznych kompozycji muzycznych. Komponował utwory m.in. dla Urszuli, Zdzisławy Sośnickiej czy Izabeli Trojanowskiej.

Walczył z chorobą nowotworową, o której poinformował publiczność przed kilkunastoma miesiącami. 14 lutego Budka Suflera (bez Krzysztofa Cugowskiego w składzie) miała zagrać koncert w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama