Nowy numer 38/2023 Archiwum

"Amory tureckie", czyli jak mówić o miłości w szkole

Miłość jest tematem interesującym nie tylko starszych. Także dzieci wiele potrafią o niej powiedzieć i opowiedzieć zarówno w spektaklach teatralnych, jak i w wierszu, piosence i rysunku.

W tym roku już po raz piąty Szkoła Podstawowa w Turce przygotowała "Amory tureckie" - czyli dzień poświęcony miłości i jej rozumieniu na podstawie różnych utworów literackich, scen, wyrazów artystycznych, a także bajek.

- Na pomysł zorganizowania konkursu o tematyce miłosnej wpadły nauczycielki z naszej szkoły pięć lat temu, zapraszając do udziału także inne placówki. Miał to być konkurs teatralny, tak by różne grupy mogły pokazać scenki o miłości. Ich przygotowanie jest okazją do rozmowy na ten temat, pokazania, jak w różnych epokach miłość była przedstawiana, jakie symbole niosła ze sobą. To zachęta też do dyskusji i refleksji na ten temat - mówią organizatorzy.

W tym roku "Amory tureckie" odbyły się w aranżacji disneyowskich bajek i pod hasłem: „Marzenie jest życzeniem wypowiedzianym przez serce”. Młodzi aktorzy walczyli o Złotego, Srebrnego i Brązowego Amora.

Do rywalizacji stanęło siedem grup teatralnych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VIII. Uczniowie zaprezentowali szeroki wachlarz swoich umiejętności aktorskich. Zgromadzona licznie publiczność miała okazję podziwiać młodych aktorów w scenkach teatralnych, etiudach oraz przedstawieniach.

Złotego Amora w kategorii klas I-III wywalczyli uczniowie z SP w Turce etiudą „Iskry Miłości”, Srebrnego Amora otrzymała SP Łuszczów, a Brązowy trafił w ręce uczniów ze SP z Pliszczyna. W kategorii klas starszych Złotego Amora zdobyli aktorzy z SP Turka przedstawieniem „Królewna po 100-letniej drzemce”, Srebrnego - SP Łuszczów, natomiast Brązowego SP Świdnik Mały. Wyróżnienia otrzymała SP Sobianowice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast