Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dawid Modrzejewski i jego "Tańcobajka" już wkrótce w programie "Ziarno"

Już 8 marca w jednym z najpopularniejszych programów katolickich dla dzieci będzie można zobaczyć lubelskie "Tańcobajki".

Telewizja Polska i realizatorzy programu „Ziarno” zawitali do Lublina 14 lutego.

– Szukaliśmy dobrego tematu na Dzień Kobiet. Chcieliśmy pokazać piękno i godność kobiety w każdym wieku – mówi ks. Adam Węgrzyn SDB, prowadzący program. – Dlatego postanowiliśmy na tapetę wziąć projekt Dawida Modrzejewskiego, jedną z jego „Tańcobajek” – „Smoki, damy i rycerze”. Szczególnie nas tu zainteresowały damy – śmieje się ks. Adam.

Choć historia przedstawiona w „Smokach, damach i rycerzach” to historia wyprawy Dzielnego Rycerza Wiktora wraz z chłopcami oraz Dzielnej Księżniczki Doroty wraz z dziewczynkami na polowanie na strasznego smoka, prowadzący tym razem skupił się głównie na małych księżniczkach. 

"Tańcobajki" to szczególny teatr, w którym dzieci angażowane są we współtworzenie spektakli. Oglądają, naśladują proste gesty i kroki taneczne, stają się bohaterami opowieści.

– Aktywizowanie dzieci do wspólnych działań artystycznych jest jednym z naszych głównych założeń – tłumaczy Ddawid Modrzejewski. "Smoki, Damy i Rycerze” to bajka o tym, że życie można przeżyć bez lęku, przemocy i ulegania konwenansom. – To opowieść o szacunku wobec inności i o zmaganiu się z głupimi stereotypami powtarzanymi bezmyślnie przez pokolenia – tłumaczy autor. – To również afirmacja życia, zaproszenie do odkrycia i rozwijania swoich talentów.

"Tańcobajka" już wkrótce w TVP 1 w programie "Ziarno". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast