Nowy numer 14/2020 Archiwum

Wielki wizjoner. Zmarł prawie 100 lat temu. Rocznica śmierci ks. Idziego Radziszewskiego

W sobotę 22 lutego przypada 98. rocznica śmierci założyciela i pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Jak co roku przedstawiciele uczelni będą się modlić przy grobie założyciela, a wieczorem rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński poprowadzi rozważania podczas Apelu Jasnogórskiego, w czasie którego powierzy Bogu duszę charyzmatycznego kapłana.

Tego dnia także  uruchomiona zostanie nowa domena Uniwersyteckiego Centrum Medialnego KUL: cm.kul.pl, na której udostępnione będą nowe i archiwalne materiały multimedialne Radia i Telewizji KUL. 

Natomiast w niedzielę 23 lutego o godz. 13.00 w kościele akademickim KUL zostanie odprawiona Msza św. w intencji społeczności akademickiej KUL, absolwentów, przyjaciół i dobroczyńców uniwersytetu. Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi rektor KUL. O oprawę muzyczną zadba chór KUL. Msza św. będzie transmitowana przez TV Polonia.

W niedzielny wieczór 23 lutego rektor zaprasza na kolejny koncert z cyklu Opus Magnum – KULowskie wieczory z muzyka. Z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią: Agata Szymczewska – skrzypce, Radosław Pujanek – skrzypce, Michał Micker – altówka, Wojciech Fudala - wiolonczela, Michał Rot – fortepian.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama