Nowy numer 38/2023 Archiwum

W Lublinie otwarto skatepark

Skatepark Lublin z 14 urządzeniami w terenie, boiskiem do streetballu, małą architekturą, oświetleniem i monitoringiem - to nowy kompleks sportowo-rekreacyjny, który został oficjalnie otwarty.

Obiekt przy ul. Rusałka powstał w ramach budżetu obywatelskiego. 21 lutego miasto Lublin oficjalnie udostępniło obiekt miłośnikom ewolucji na deskorolkach, rolkach i rowerach.

- Lublin znacząco wyróżnia się pod względem rozwoju infrastruktury sportowej na tle innych miast. Świadczy o tym rozbudowana baza miejskich obiektów, w skład której wchodzą m.in. nowoczesny stadion piłkarski Arena Lublin, zrewitalizowany stadion lekkoatletyczny, lodowisko, 11 krytych pływalni, w tym wodny kompleks rekreacyjny Aqua Lublin z basenem olimpijskim. Jednocześnie stale wzbogacamy tę ofertę, tym razem skierowaną zwłaszcza do młodych mieszkańców naszego miasta. Skatepark Lublin to projekt przygotowany i zrealizowany wzorcowo, z uwzględnieniem potrzeb wszystkich środowisk zainteresowanych jego budową - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Kompleks powstał na obszarze 38 arów. Zasadniczym jego elementem jest płyta skateparku o powierzchni 1150 kw. - żelbetowa, zbrojona, o nawierzchni asfaltowej oraz 14 monolitycznych przeszkód przystosowanych do akrobacji na rolkach i deskorolkach. Kształt oraz wielkość placu i urządzeń zostały dostosowane do istniejącego terenu. Płyta posiada stały spadek, co ma ułatwić zachowanie płynności jazdy. Z zagłębionej przeszkody - bowl - woda jest odprowadzana do wybudowanej kanalizacji deszczowej. W południowej części terenu zostało utworzone również boisko do streetballu (ulicznej koszykówki) o powierzchni 350 mkw., kompozycyjnie połączone z płytą skateparku. Teren został wyposażony w oświetlenie, monitoring, stojaki na rowery oraz kosze.

Nowy skatepark w Lublinie jest obecnie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Formalnie ma już swojego opiekuna. Wyłoniony w konkursie dla organizacji pozarządowych operator - Akademia Piłkarska Motor Lublin - będzie, oprócz bieżącego utrzymania i dbałości o bezpieczeństwo, odpowiedzialny za stałą współpracę ze środowiskiem korzystającym ze skateparku oraz za prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast