Nowy numer 3/2021 Archiwum

Seminarium Duchowne w Lublinie. Dwóch alumnów przyjęło posługę lektoratu

Kleryk będący lektorem, jest zaproszony do szczególnej zażyłości ze słowem Bożym. Ma je gorliwie poznawać i w postawie otwartości serca pozwalać mu kształtować swoje życie.

Kluczowe zdanie Ewangelii na I Niedzielę Wielkiego Postu brzmi: "Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych". W lubelskim seminarium podczas Mszy św. sprawowanej 1 marca, dwóch alumnów trzeciego roku, Marcin oraz Mikołaj, otrzymało z rąk bp. Mieczysława Cisło posługę lektoratu.

Bycie lektorem jest jednym z istotnych etapów kleryckiej formacji. Seminarzysta będący lektorem, jest zaproszony do szczególnej zażyłości ze słowem Bożym. Ma je gorliwie poznawać i w postawie otwartości serca pozwalać mu kształtować swoje życie. Biskup Cisło w czasie homilii zwrócił uwagę na to, że współcześnie wielu ludzi żyje w hałasie. W tym chaosie informacyjnym można się zagubić i przestać słyszeć Boży głos. Wtedy zaś łatwo ulec pokusie i podążyć za grzechem. Biskup Mieczysław zaznaczył, że do tego zagubionego świata wszyscy jesteśmy posłani, żeby nieść mu radość Ewangelii.

- Słowo Boga jest pełne mocy. Ono może przemieniać nasze życie i czynić nas prawdziwymi uczniami Jezusa - dodał pasterz. Marcinowi i Mikołajowi życzymy, żeby codzienny pokarm Bożego słowa umacniał ich i pozwalał im wzrastać w powołaniu do służby Panu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama