Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jesteśmy przygotowani. Ćwiczenia przed szpitalami

Przed dwoma szpitalami na Lubelszczyźnie zostały w ostatnich dniach przeprowadzone ćwiczenia z udziałem służb medycznych, epidemiologicznych i Państwowej Straży Pożarnej. Wszystko na wypadek pojawienia się u nas koronawirusa.

Decyzją Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się koronawirusa SARS-Cov-2 są: Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki Jana Bożego w Lublinie i Samodzielny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie. Tam ćwiczono scenariusze na wypadek pojawienia się koronawirusa w naszym regionie.

– Służby epidemiologiczne i medyczne w województwie lubelskim są przygotowane na wypadek potwierdzonego zarażenia koronawirusem. Może się okazać, że w sytuacji rzeczywistego zagrożenia izby przyjęć, które funkcjonują w szpitalach, nie wystarczą i jest konieczność zorganizowania tymczasowych izb przyjęć – podkreślał na poprzedzającej ćwiczenia konferencji prasowej wojewoda lubelski Lech Sprawka.
 
Działania miały wyłącznie charakter prewencyjny. Ich celem było potwierdzenie gotowości służb na każdy możliwy scenariusz. Przed szpitalami zostały rozstawione specjalistyczne namioty (polowe izby przyjęć pacjentów) Państwowej Straży Pożarnej. Ćwiczenia zostały przeprowadzone w celu sprawdzenia procedur na wypadek konieczności uruchomienia dodatkowych miejsc do badania osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem SARS-Cov-2.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama