Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ewangelizacyjne billboardy na ulicach Lublina

Znajdują się w trzydziestu różnych częściach miasta i mają za zadanie przypomnieć mieszkańcom, że czekamy na Zmartwychwstanie.

To pierwsza tego rodzaju akcja na Lubelszczyźnie i prawdopodobnie pionierska w skali całego kraju - informuje ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej.  

Na każdym billboardzie widnieje krótka treść, której nie da się nie zauważyć, nawet przejeżdżając samochodem. - To sentencje z nauczania trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta  XVI i Franciszka - wyjaśnia ks. Podpora. - Dodaliśmy także fragmenty psalmów oraz Ewangelii. 

Wszystko zostało umieszczone w artystycznej scenerii, która przedstawia duże słońce i krzyż, na którym umieszczone jest białe płótno. - Słońce przedstawia Chrystusa Zmartwychwstałego, który oświetla całe nasze życie, krzyż symbolizuje okres Wielkiego Postu, a poza tym wiemy, że wszystko co najpiękniejsze dla człowieka wynika z tajemnicy krzyża, biała chusta zawieszona na krzyżu to symbol uniewinnia człowieka - wyjaśnia dyrektor Wydziału Duszpasterstwa AL. 

Grafika została opracowana przez fotografa Pawła Kaniuka a same billboardy przygotowała firma Maik. Na każdym z nich znajduje się także logo III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, który rozpocznie się już 18 kwietnia. 

- Całość tej ekspozycji została pomyślana jako przypomnienie czasu w jakim żyjemy - tłumaczy ks. Ryszard. - Czasu związanego z Wielkim Postem i świętami Zmartwychwstania Pańskiego, a także czasu wydarzeń, które nas czekają, szczególnie 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, które chcemy świętować w Lublinie oraz czekającej nas beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego planowanej na 7 czerwca w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama