Nowy numer 23/2020 Archiwum

11 marca nabór do Chóru Trzech Dni

Każdy, kto razem z zespołem Gospel Rain chciałby tworzyć oprawę muzyczną w czasie liturgii Triduum Paschalnego w kościele św. Piotra Apostoła w Lublinie, może wziąć udział w przesłuchaniach.

Zespół Gospel Rain od 20 lat nieprzerwanie posługuje w czasie Triduum Paschalnego. Od kilku lat do współtworzenia muzycznej oprawy zaprasza każdego, kto chciałby wspólnie z chórem taką posługę podjąć.

Przesłuchania do Chóru Trzech Dni odbędą się 11 marca (środa) w sali przy kościele pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej 9. Przyjść może każdy, kto ukończył 16 lat i kocha muzykę. - Nie oczekujemy od kandydatów profesjonalnego przygotowania muzycznego ani wokalnego, liczy się przede wszystkim poryw serca - podkreśla Grzegorz Głuch, lider Gospel Rain. - Chcemy jednak w jakiś sposób te umiejętności zweryfikować

Każdy, kto chciałby wziąć udział w przesłuchaniu do chóru, powinien przygotować dwa dowolne utwory muzyczne w języku polskim, bez podkładów wokalnych. Możliwe jest skorzystanie w czasie przesłuchania z pianina lub gitary, które będą do dyspozycji na miejscu.

- Naszym celem jest muzyczne i duchowe przygotowanie do Triduum Paschalnego w kościele rektoralnym św. Piotra Apostoła (9-11 kwietnia) - informują członkowie zespołu. - Pragniemy stworzyć chór, który wraz z chórzystami i muzykami Gospel Rain będzie się przygotowywać do tych celebracji w czasie cotygodniowych prób, śpiewając ponad 30 utworów, w wielogłosowych opracowaniach. Wśród nich znajdą się najpiękniejsze pieśni pasyjne, pieśni chwały, liturgiczne części Mszy św., a także hymny i pieśni na czas Wigilii Paschalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama