Nowy numer 23/2020 Archiwum

Obrót jak w papierach wartościowych

Z początkiem marca, po dłuższej przerwie, w okresie Wielkiego Postu powraca idea wymiany dóbr duchowych. Koordynatorem akcji jest ks. Mirosław Ładniak.

Bank Wielkopostny przez wiele lat działał na terenie archidiecezji lubelskiej. Teraz, po przerwie, wznawia swoje funkcjonowanie. Inicjatorem przywrócenia tej idei jest ks. Mirosław Ładniak, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli.

− Bank Wielkopostny to duchowa wymiana dóbr. Kapitał stanowią zadeklarowane ofiary: modlitwy i wyrzeczenia, jakie udziałowcy banku podejmują na czas Wielkiego Postu − wyjaśnia ks. Mirek. − Z duchowego dobra tych postanowień korzystają z kolei ci, którzy zaciągają w banku kredyt miłości, zgłaszając prośby o modlitwę w intencji trudnych spraw. Jednym słowem, gdy ja podejmuję postanowienie wielkopostne, mogę być też kredytobiorcą, mogę korzystać z tysięcy postanowień innych osób, które w tym banku zdeponowały swoje postanowienia – i to jest ten duchowy kapitał, który jest ciągle pomnażany. To działa zupełnie tak jak w obrocie papierami wartościowymi − mówi ks. Ładniak.

Jak zaznacza, ważne jest to, że można być poważnym udziałowcem i mieć swoje postanowienia na cały Wieki Post, ale można być również drobnym ciułaczem i robić postanowienia na jeden lub kilka dni. − Wszystko zależy od potrzeby, możliwości i wewnętrznego nastawienia.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama