Nowy numer 3/2021 Archiwum

Od czwartku w Lublinie zamknięte zostaną szkoły i obiekty sportowe

To decyzja prezydenta Krzysztofa Żuka. Szkoły i przedszkola będą zamknięte również w Kraśniku.

Na razie zajęcia będą odwołane tylko do końca tygodnia. Dalsze decyzje jak informuje rzecznik prasowy prezydenta, będą podejmowane na bieżąco. 

Prezydent Miasta Lublin zwraca się do także do ministra właściwego do spraw oświaty Dariusza Piątkowskiego z prośbą o pilne rozstrzygnięcie sprawy funkcjonowania przedszkoli, szkół, placówek oświatowych na poziomie ogólnopolskim w kontekście zasiłków, które mogą otrzymać rodzice nie posyłający dzieci do szkoły. 

Biuro prezydenta rekomenduje także w przypadku konieczności załatwienia spraw urzędowych  korzystanie z możliwości ich załatwienia drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Prezydent sugeruje również dokonywanie czynności płatniczych poprzez bankowość elektroniczną.

Wszystkie podjęte działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Prezydent przypomina o stosowaniu się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych.

- Po decyzji premiera Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych zdecydowaliśmy także o zamknięciu obiektów sportowych, w tym basenów m.in. Aqua Lublin, a także odwołaniu wydarzeń niemających charakteru wydarzeń masowych, a odbywających się w instytucjach kultury miasta Lublin. Rekomendujemy także podjęcie decyzji o odwołaniu wszystkich imprez planowanych na terenie Miasta przez pozostałych organizatorów - czytamy na oficjalnym profilu miasta.

Do piątku 13 marca zamknięte będą szkoły i przedszkola także w Kraśniku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama