Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wszyscy zarażeni z województwa lubelskiego trafią do szpitala w Puławach

Wojewoda lubelski zadecydował, że puławski szpital przy ul. Bema będzie miejscem przyjęć pacjentów z koronawirusem. Wszyscy pozostali pacjenci z puławskiego szpitala zostaną przeniesieni.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zapowiedział przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach w jednoimienny szpital zakaźny od poniedziałku 16 marca 2020 roku.

Decyzja, jak tłumaczy, została podjęta jako przygotowanie się na dynamiczny wzrost liczby zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w następnym i kolejnych tygodniach.

- Miejsca w dotychczasowych oddziałach zakaźnych w szpitalach województwa lubelskiego wypełnią się bardzo szybko i doprowadzilibyśmy do dramatycznych sytuacji braku miejsc dla osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, szczególnie tych z ostrą niewydolnością oddechową - informuje Lech Sprawka. - Byłoby to skazanie ich na śmierć. Równocześnie zaszłaby potrzeba chaotycznej ewakuacji innych pacjentów. Dlatego w każdym województwie dokonuje się taka zmiana.

O tym, że to właśnie puławski szpital będzie miejscem przyjęć pacjentów z koronawirusem zadecydowało położenie i dobre skomunikowanie z innymi szpitalami w rejonie. Wojewoda prosi wszystkich o zrozumienie zaistniałej sytuacji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama