Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wszyscy zarażeni z województwa lubelskiego trafią do szpitala w Puławach

Wojewoda lubelski zadecydował, że puławski szpital przy ul. Bema będzie miejscem przyjęć pacjentów z koronawirusem. Wszyscy pozostali pacjenci z puławskiego szpitala zostaną przeniesieni.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zapowiedział przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach w jednoimienny szpital zakaźny od poniedziałku 16 marca 2020 roku.

Decyzja, jak tłumaczy, została podjęta jako przygotowanie się na dynamiczny wzrost liczby zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w następnym i kolejnych tygodniach.

- Miejsca w dotychczasowych oddziałach zakaźnych w szpitalach województwa lubelskiego wypełnią się bardzo szybko i doprowadzilibyśmy do dramatycznych sytuacji braku miejsc dla osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, szczególnie tych z ostrą niewydolnością oddechową - informuje Lech Sprawka. - Byłoby to skazanie ich na śmierć. Równocześnie zaszłaby potrzeba chaotycznej ewakuacji innych pacjentów. Dlatego w każdym województwie dokonuje się taka zmiana.

O tym, że to właśnie puławski szpital będzie miejscem przyjęć pacjentów z koronawirusem zadecydowało położenie i dobre skomunikowanie z innymi szpitalami w rejonie. Wojewoda prosi wszystkich o zrozumienie zaistniałej sytuacji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama