Nowy numer 3/2021 Archiwum

Podczas każdej Mszy św. w kościele może przebywać maksymalnie 50 osób

Proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób - napisał w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego przewodniczący KEP.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób - napisał w specjalnym komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Komunikat został opublikowany na oficjalnej stronie archidiecezji lubelskiej.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Oznacza to, że wprowadzono zakaz wszelkich zgromadzeń, w tym religijnych, powyżej 50 osób. Zamknięte zostaną również galerie handlowe, puby i restauracje, wprowadza się także kontrole na granicach.

Niektóre parafie już reagują na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego i w związku z komunikatem abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP.

"W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego i decyzją Premiera Msze św. o wyznaczonych jak do tej pory godzinach będą odbywały się w grupach nie większych niż 50 osób włącznie z celebransem. Gdy frekwencja będzie zbliżać się do ww ilości wiernych, pozostali wierni zostaną zaproszeni do kaplicy św. Józefa (ogrzewana) na mszę z innym kapłanem. Obiecuję, że nikt nie odejdzie bez Mszy św." - ogłosił w mediach społecznościowych proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.

Czytaj: Komunikat przewodniczącego KEP w związku z zagrożeniem epidemicznym.

Czytaj także: Decyzja abp Stanisława Budzika dotycząca uczestnictwa we Mszy św. w związku z koronawirusem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama