Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jestem, rozumiem, wspieram - akcja Centrum Wolontariatu

"Jestem - rozumiem - wspieram" - to nazwa akcji solidarnościowej zainicjowanej przez ks. Mieczysława Puzewicza i Centrum Wolontariatu, mającej na celu wsparcie osób, które doświadczają problemów i trudności w związku z epidemią.

W odpowiedzi na trudną sytuację, z jaką przyszło nam się zmierzyć w związku z epidemią wywołaną koronawirusem SARS-CoV2, wolontariusze Centrum Wolontariatu podejmą szereg działań mających na celu wsparcie osób w potrzebie. Proponują np. telefoniczne wsparcie.

- Skrzyknęliśmy grupę psychologów i terapeutów, aby zaoferować pomoc osobom zarażonym Covid-19, objętym kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym, ich rodzin oraz wszystkich, którzy żyją w obawie przez zarażeniem. Pomoc świadczona będzie od godz. 8.00 do 20.00. Pod numerem telefonu 663 551 680 dyżurować będą doświadczeni psychologowie - wyjaśnia Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Wolontariusze proponują także pomoc w opiece nad dziećmi. Działanie skierowane jest do osób, które potrzebują jednorazowego wsparcia w opiece nad dziećmi np. podczas wyjścia po zakupy czy do apteki. Zgłoszenia pod numerem telefonu 81 534 26 52.

Nie brakuje także oferty pomocy w zrobieniu zakupów. Zgłoszenia także pod numerem telefonu 81 534 26 52.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama