Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jestem, rozumiem, wspieram - akcja Centrum Wolontariatu

"Jestem - rozumiem - wspieram" - to nazwa akcji solidarnościowej zainicjowanej przez ks. Mieczysława Puzewicza i Centrum Wolontariatu, mającej na celu wsparcie osób, które doświadczają problemów i trudności w związku z epidemią.

W odpowiedzi na trudną sytuację, z jaką przyszło nam się zmierzyć w związku z epidemią wywołaną koronawirusem SARS-CoV2, wolontariusze Centrum Wolontariatu podejmą szereg działań mających na celu wsparcie osób w potrzebie. Proponują np. telefoniczne wsparcie.

- Skrzyknęliśmy grupę psychologów i terapeutów, aby zaoferować pomoc osobom zarażonym Covid-19, objętym kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym, ich rodzin oraz wszystkich, którzy żyją w obawie przez zarażeniem. Pomoc świadczona będzie od godz. 8.00 do 20.00. Pod numerem telefonu 663 551 680 dyżurować będą doświadczeni psychologowie - wyjaśnia Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Wolontariusze proponują także pomoc w opiece nad dziećmi. Działanie skierowane jest do osób, które potrzebują jednorazowego wsparcia w opiece nad dziećmi np. podczas wyjścia po zakupy czy do apteki. Zgłoszenia pod numerem telefonu 81 534 26 52.

Nie brakuje także oferty pomocy w zrobieniu zakupów. Zgłoszenia także pod numerem telefonu 81 534 26 52.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama