Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wirtualna wizyta w pałacu w Kozłówce

W okresie zamknięcia wszystkich instytucji kultury, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce proponuje zwiedzanie pałacowych wnętrz z perspektywy domowego zacisza.

Strona internetowa Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza do odbycia wirtualnego spaceru po wnętrzach pałacu, a także do tego, by poznać historię eksponatów, które znajdują się w Muzeum w Kozłówce, a których nie zdążymy obejrzeć podczas wizyty.

Podczas wirtualnych odwiedzin pałacu można w spokoju przyjrzeć się wszystkim pomieszczeniom. Atutem tego rozwiązania jest możliwość zobaczenia wnętrz, które nie są pokazywane podczas zwiedzania z przewodnikiem lub mijamy je bez dokładnego oglądania, jak łazienki, kredens czy pokój egzotyczny. Dodatkowo każde z pomieszczeń jest dokładnie opisane w zakładce "ekspozycje stałe" – może być to świetne utrwalenie wiedzy dla tych, którzy często odwiedzają Muzeum albo wprowadzenie dla tych, którzy dopiero planują wizytę w Kozłówce.

Ponadto w zakładce "wiedza" znajdziemy informacje o postaciach związanych z Kozłówką i jej historią. Oprócz ciekawostek dotyczących rodu Zamoyskich, znajdziemy tam artykuły o tajnym nauczaniu i pobycie księdza Wyszyńskiego w Kozłówce podczas wojny, o historii kucharza pracującego w majątku czy zamiłowaniu arystokracji do czworonożnych pupilów. Zakładka "sztuka"  zawiera opisy najciekawszych obiektów znajdujących się w Muzeum. Prezentowane są tam nie tylko obrazy, ale także takie ciekawostki, jak porady kosmetyczne z lat 20. XX w., francuskie wydanie „Chaty Wuja Toma” z 1907 r., przepis na marmoladę pomarańczową po angielsku, informacje o meloniku prezentowanym w Sypialni Hrabiego, czy pięknym, orientalnym fotelu projektu Carlo Bugattiego, a nawet o muszli klozetowej z wzorem chryzantem.

W galerii cyfrowej zbiór archiwalnych fotografii wprowadzi nas w klimat i nastrój minionych lat.

Muzeum w Kozłówce aktywnie działa także w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje pracę instytucji od kuchni. Na profilu facebookowym królują pawie, a na YouTube można obejrzeć archiwalne odcinki „Kuchni Hrabiego”, które mogą być inspiracją do kreatywnego gotowania w domu.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama