Nowy numer 14/2020 Archiwum

Potrzebujesz pomocy psychologa lub prawnika? Zadzwoń

Darmowe i profesjonalne porady prawne i psychologiczne online i przez telefon realizuje lubelskie Stowarzyszenie "Agape". Nie rezygnuje ze wsparcia socjalnego dla pokrzywdzonych.

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem, w porozumieniu z resortem sprawiedliwości, zmieniamy system pracy na tryb online. Ośrodek nadal będzie funkcjonował tak, jak dotychczas" - informują pracownicy stowarzyszenia. Organizacja prowadzi w tym czasie również wsparcie socjalne dla osób pokrzywdzonych.

Godziny pracy osób pierwszego kontaktu oraz specjalistów - radców prawnych, adwokatów, psychologów i psychoterapeutów - nie ulegają zmianie, ale pomoc będzie świadczona telefonicznie, mailowo oraz za pomocą komunikatora Skype. W celu umówienia porady można się kontaktować telefonicznie pod numerem: (81) 534 38 87 lub 782 515 474 albo mailowo: poczta@gape.lublin.pl.

- Czas izolacji i konieczności zmiany dotychczasowych nawyków może powodować wiele trudności i pytań. Rodzą się wątpliwości: "Co z moją pracą, wynagrodzeniem, co teraz dzieje się z moją sprawą w sądzie - przecież sądy nie działają?". Nie zapominajmy też, że wiele osób dotkniętych przemocą domową przeżywa właśnie bardzo trudny czas. Izolacja, niestety, może wiązać się z nasileniem przemocy. Na wiele z tych pytań można odpowiedzieć mailowo, telefonicznie. Prawnicy pozostają do dyspozycji cały czas, wystarczy zgłosić się po pomoc i umówić na poradę tak jak dotychczas, z tym że porada odbędzie się na odległość - tłumaczy Anna Wieczorek-Poleszak, prawnik ze Stowarzyszenia "Agape".

Obecna sytuacja wpływa także negatywnie na zdrowie psychiczne wielu osób. Wielu przeżywa lęk i niepokój, inni wpadają w panikę. Dlatego warto sięgnąć po pomoc psychologa. Mogą to zrobić także osoby odbywające kwarantannę domową czy izolację. Albo starsze lub będące w grupie ryzyka.

Katolickie Stowarzyszenie "Agape" z siedzibą przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie od 20 lat świadczy pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem i doświadczającym przemocy. Dysponuje profesjonalną kadrą kilkunastu specjalistów, którzy pomagają w sposób kompleksowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama