Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kilka słów pocieszenia o. Tomasza Mantyka. Chłopaki nie płaczą!

Cotygodniowy "poniedzielnik", czyli komentarz kapucyna o. Tomasza Mantyka. Tym razem możemy posłuchać o tym, by być blisko albo jak przez znany film zinterpretować koronawirusa, Heideggera, Sarte'a, poezję i Ewangelię.

Poniedzielnik #83. Chłopaki nie płaczą.
Tomasz Mantyk OFMCap.

Był pewien chory - Łazarz z Betanii - tak zaczyna się Ewangelia. Nie podaje, na co był chory, pewnie gdyby to działo się dzisiaj, chorowałby na koronawirusa lub na raka albo na malarię, bo na nią na świecie umiera najwięcej ludzi. Ale malaria nie występuje w Polsce, nie dotyczy nas bezpośrednio, więc jakby się nie liczy. Snu z powiek nie spędza nam także fakt, że tysiące ludzi umiera z głodu, czy jest wyzyskiwanych.... Nie o tym jednak dzisiaj.

Tak zaczyna się kolejne rozważanie związane z Ewangelią, które co tydzień nagrywa kapucyn o. Tomasz Mantyk. Tym razem swoje słowo zatytułował wymownie: "Chłopaki nie płaczą". Zapraszamy do słuchania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama