Nowy numer 22/2020 Archiwum

Będziemy zaskoczeni widokiem, gdy będzie można wyjść na ulice

Budujący się kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Lublinie zyskał w ostatnim czasie nowy wygląd. Na wieży kościoła został założony hełm z krzyżem, zmieniając krajobraz osiedla przy ulicy Nadbystrzyckiej.

Mimo panującej wokół pandemii ostatnie dni były bardzo pracowite na budowie nowego kościoła. Udało się przeprowadzić jedną z trudniejszych operacji budowlanych, jaką jest nasadzenie hełmu wraz z krzyżem na wieżę kościoła. Na pamiątkę tego wydarzenia i dla wiadomości potomnych przygotowano specjalny dokument.

Wizualizacja kościoła.   Wizualizacja kościoła.
Archiwum parafii

Czytamy w nim m.in, że "1 kwietnia roku Pańskiego 2020 w Wielkim Poście, w czasie przygotowań Kościoła i wszystkich chrześcijan do Wielkiego Tygodnia i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, kiedy na Stolicy Piotrowej zasiadał papież Franciszek, a Metropolitą Lubelskim był abp Stanisław Budzik (...), po ośmiu latach od rozpoczęcia budowy nowej świątyni, w czasie szczególnego doświadczenia całej ludzkości, jakim była panująca na całym świecie pandemia koronawirusa, powodująca chorobę i cierpienie setek tysięcy ludzi, śmierć dziesiątek tysięcy osób, a miliony pogrążająca w paraliżującym lęku, wzniesiono hełm tej wieży z wieńczącym go Krzyżem. Obrzędowi poświęcenia towarzyszyła gorąca modlitwa o zmiłowanie Wszechmogącego Boga nad całą ludzkością (...). Niechaj ten krzyż, dowód przeogromnej miłości Boga do człowieka, będzie dla wszystkich pokoleń znakiem niezachwianej nadziei i ufności w Miłosierdzie Boże".

Parafia Przemienienia Pańskiego została erygowana 8 grudnia 1990 r. przez abp. Bolesława Pylaka.

Dokument podpisali proboszcz ks. Piotr Nowak, księża wikariusze i przedstawiciel rady duszpasterskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama