Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Życie moje oddaję. Pascha z ks. Franciszkiem Blachnickim

Ten Wielki Tydzień, inny niż zwykle, można przeżyć na różne sposoby. Jednym z nich jest towarzystwo sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, jakie nie tylko oazowiczom proponuje Ruch Światło-Życie.

#TRIDUUMwDOMU - zapowiedź
Krzysztof Porosło

Przeżywamy niezwykły czas Wielkiego Postu, tak bardzo naznaczony pandemią koronawirusa. Wiemy, że tegoroczne Święta Wielkanocne będą jedyne w swoim rodzaju - bez uroczystych celebracji liturgicznych, a dla wielu również bez sakramentów świętych.

- Przeważająca większość ludzi wierzących w Polsce uczestniczy w liturgii transmitowanej przez mass media. Mamy świadomość, jak istotne dla naszego Ruchu jest przeżycie Triduum Paschalnego - najważniejszego obchodu liturgicznego w ciągu roku. Dlatego w ramach akcji "Pascha z ojcem Franciszkiem" chcemy zaprosić wszystkich do korzystania z materiałów, które od Niedzieli Palmowej - Męki Pańskiej będą umieszczane na stronie Ruchu www.oaza.pl. W kilku częściach, w formie zarówno tekstowej, jak i plików audio, zostaną udostępnione konferencje i homilie założyciela Ruchu ks. Franciszka Blachnickiego, odnoszące się do tego okresu liturgicznego - mówi ks. Marek Sędek, moderator Ruchu Światło-Życie.

Nagrania konferencji wygłoszonych przez ks. Blachnickiego pochodzą z lat 1979-1981. W większości są zapisem rekolekcji Triduum Paschalnego, które prowadził w Krościenku nad Dunajcem. Nagrania są publikowane dzięki uprzejmości Archiwum Ruchu Światło-Życie.

Oazowicze wielu diecezji opracowali także lokalnie różne pomoce w przeżywaniu tego czasu. W naszej diecezji trzech moderatorów przygotowało dla uczestników rekolekcji Triduum Paschalnego, ale i dla nas wszystkich, wprowadzenia w liturgie, które będą zamieszczane na oazowym Facebooku i stronie internetowej w czwartek, piątek i sobotę o 15.00.

Zapraszamy do śledzenia  profilu: https://www.facebook.com/lublinoaza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy