Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Dźwięki i słowa na trudny czas wysyła UMCS nie tylko studentom

W mediach społecznościowych UMCS (Facebook, YouTube) pojawiła się nowa odsłona utworu Zbigniewa Wodeckiego, “Nauczymy się żyć obok siebie" w aranżacji Tomasza Momota. To inicjatywa UMCS, by wesprzeć nie tylko studentów w trudnym czasie.

Razem Być
ACK UMCS CHATKA ŻAKA

Uniwersytet zaprasza do obejrzenia najnowszego projektu #RazemByć Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. W mediach społecznościowych (Facebook, YouTube) pojawiła się nowa odsłona utworu Zbigniewa Wodeckiego, “Nauczymy się żyć obok siebie” w aranżacji Tomasza Momota.

- Od ponad pół wieku Chatka Żaka to miejsce, gdzie wspólnie tworzymy kulturę studencką. Jak powiedział Lew Tołstoj: Muzyka jest stenografią uczuć, dlatego też postanowiliśmy w tym trudnym czasie izolacji wysłać naszym studentom i mieszkańcom Lublina wyjątkowe dźwięki i słowa. Czujemy, że przesłanie tego wzruszającego utworu jest bardzo aktualne, szczególnie w okresie kwarantanny. Umiemy żyć obok zła. Nie widzieć krzywd ani łez, ani biedy. Tysiące spraw każdy ma. A przecież nikt czasu nie da na kredyt. Wierzymy, że właśnie tak powinniśmy wykorzystywać dany nam czas i jako jednostka kulturalna tworzyć to, co pozwoli ludziom choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i skłoni do refleksji nad relacjami z drugim człowiekiem. Uważamy, że utwór Zbigniewa Wodeckiego ma potężną moc i dotrze do serc odbiorców. Ziemia jest globalną wioską. Tym bardziej więc się uda nam! - podkreślają inicjatorzy akcji.

Projekt został zrealizowany przez zespół ACK UMCS Chatka Żaka we współpracy z artystami z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS oraz Chórem Akademickim UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej.

W teledysku usłyszą Państwo wokal Natalii Wilk oraz studentów - chórzystów pod dyrekcją Urszuli Bobryk i przy współpracy Mileny Wnuk. Pojawią się również instrumenty - pianino (Tomasz Momot), flet (Milena Wnuk), tamburyn (Julia Małyska) i grzechotka (Martyna Tudryn).

Nad koncepcją filmową i nagraniem czuwała Magdalena Markiewicz i Maciej Lachowicz, a nad realizacją dźwięku - Włodzimierz Surdacki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy