Nowy numer 43/2020 Archiwum

Urzędowa reakcja abp. S. Budzika po wypowiedzi ks. prof. Wierzbickiego w programie M. Olejnik

Reakcja metropolity lubelskiego jest efektem wypowiedzi ks. Wierzbickiego w programie telewizyjnym w Wielki Czwartek.

Ksiądz prof. Alfred Wierzbicki, etyk z KUL, był gościem w programie Moniki Olejnik w Wielki Czwartek 9 kwietnia 2020 r. W związku z jego wypowiedzią na temat innego księdza i jednocześnie profesora KUL - ks. prof. Tadeusza Guza - metropolita lubelski, a tym samym Wielki Kanclerz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podjął urzędowe kroki.

Poniżej publikujemy oświadczenie wicekanclerza Kurii Metropolitalnej w Lublinie i rzecznika archidiecezji lubelskiej, ks. dr Adama Jaszcza w tej sprawie:

„W dniu 9 kwietnia w Wielki Czwartek, który jest szczególnym dniem dla wszystkich kapłanów, ks. prof. Alfred Wierzbicki, kapłan archidiecezji lubelskiej i profesor KUL, biorąc udział w programie na antenie TVN24 wypowiedział pod adresem innego kapłana następujące słowa: »można być profesorem i można być skończonym durniem, nie waham się tego powiedzieć«. Wypowiedź ta wywołała zdumienie i uzasadnione oburzenie wielu osób oglądających program. W związku z tym Arcybiskup Lubelski skierował do Księdza Profesora list z upomnieniem i wezwaniem do publicznego przeproszenia wspomnianego księdza za skandaliczne naruszenie jego godności osobistej. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup podtrzymuje swoją krytyczną ocenę poglądów ks. prof. Guza, wypowiedzianych na antenie TV Trwam i w wywiadzie dla »Naszego Dziennika«”.

Ks. prof. A. Wierzbicki przeprosimy oraz swoją odpowiedź opublikował na portalu "Więź".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama